Burmistrz Justyna Radomska: „Nie może być odstępstwa od zasady dochowania wierności prawu”

Goślinianie mają już oficjalnie nowego burmistrza. Dotychczasowa radna, Justyna Radomska przyjęła insygnia, czyli łańcuch najwyższego przedstawiciela organu wykonawczego gminy wraz z herbem Murowanej Gośliny i złożyła ślubowanie.

Fot. eSesja/Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina

Mówiła podczas uroczystej sesji nowa burmistrz miasta i gminy Murowana Goślina, Justyna Radomska:

W swoim pierwszym przemówieniu nowa burmistrz Murowanej Gośliny zaznaczyła, że mieszkańcy dokonali demokratycznego wyboru, odrzucając styl polityki samorządowej, który był w gminie przez ostatnie lata:

Burmistrz Justyna Radomska zaznaczyła też, że nie może być odstępstwa od zasady dochowania wierności prawu:

Podczas niedzielnych przedterminowych wyborów na burmistrza miasta i gminy Murowanej Gośliny Justyna Radomska zdobyła poparcie dokładnie 3923 mieszkańców, uzyskując nieco ponad 61% głosów. A o fotel gospodarza walczyło w sumie troje kandydatów, wśród których był były wiceburmistrz Radosław Szpot i opozycyjny radny Kamil Grzebyta.

Równocześnie gminą Murowana Goślina przestał kierować Zbyszko Górny, którego pod koniec lutego na funkcję pełniącego obowiązki tymczasowego burmistrza mianował premier RP Mateusz Morawiecki:

To jednak nie koniec wyborów w Murowanej Goślinie, przynajmniej dla mieszkańców części osiedla Zielone Wzgórza, gdyż komisarz wyborczy wygasił mandat radnej Justyny Radomskiej po wyborze na burmistrza. Podczas ostatnich wyborów samorządowych w 2018 roku startowała ona z Komitetu Wyborców Radosława Szpota. Mieszkańców w okręgu nr 15 czekają zatem wybory uzupełniające do Rady Miejskiej Murowanej Gośliny.

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®