Blisko 25 tysięcy wielkopolskich abiturientów przystąpiło do matury

Blisko 25 tysięcy absolwentów wielkopolskich szkół średnich przystąpiło dziś do matury. W tym roku egzaminy odbywają się w dwóch formułach.

Fot. Shutterstock

Absolwenci liceów zdają matury w Formule 2023. Natomiast absolwenci 4-letniego technikum, branżowej szkoły II stopnia oraz wszystkich typów szkół z ubiegłych lat, którzy kończyli 6-letnią podstawówkę i gimnazjum zdają egzaminy w Formule 2015.

Na początek maturzyści zmierzyli się z językiem polskim, w piątek zaplanowano egzaminy z języka obcego, zaś w poniedziałek abiturienci zmierzą się z królową nauk ścisłych, czyli matematyką. W kolejnych dniach zaplanowano egzaminy z pozostałych przedmiotów. Od środy odbywać będą się równocześnie matury ustne z języka polskiego i obcego

Maturzyści muszą obowiązkowo przystąpić do egzaminów na poziomie podstawowym z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego. Jednak ok. 30% wielkopolskich maturzystów dodatkowo będzie zdawać egzamin z dwóch przedmiotów. Blisko 14 tysięcy uczniów zdecydowało się na język angielski na poziomie rozszerzonym.

W Wielkopolsce do egzaminu przystąpiło około 25 tysięcy maturzystów, z czego tylko w samym Poznaniu 7 tysięcy. Według nowej formuły egzamin będzie przeprowadzony w 205 wielkopolskich szkołach, a według starej niecałe 300.

Matury potrwają do 23 maja. Wyniki egzaminów zostaną ogłoszone 7 lipca. Maturzystom życzymy powodzenia!

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®