Czerwonak: Rotmistrz Witold Pilecki i generał Jan Podhorski „Zygzak” zostali patronami nowych rond na Gdyńskiej

Nowe rondo w ciągu drogi wojewódzkiej, na skrzyżowaniu ulic Gdyńskiej z Poznańską w Koziegłowach otrzyma imię Rotmistrza Witolda Pileckiego. Czerwonaccy radni zdecydowali również o nadaniu patrona drugiemu rondu w Koziegłowach, na skrzyżowaniu ulicy Gdyńskiej z Piaskową. Otrzyma ono imię generała Jana Podhorskiego ps. Zygzak”.
Fot. Poznańskie Inwestycje Miejskie

Inicjatorem projektu był radny Robert Maciejewski:

Opinię negatywną w tej sprawie wydała Rada Sołecka Koziegłów, która miała inną propozycję dla nadania nazwy ronda. Mówi radna gminy Czerwonak, Jolanta Poznańska:

Za nadaniem nazwy rondu im. Rotmistrza Witolda Pileckiego było 17 radnych. Przeciw była tylko radna Jolanta Poznańska. Z kolei imię Zofii Poznańskiej ma otrzymać Biblioteka Publiczna.      

Czerwonaccy radni zdecydowali również o nadaniu patrona drugiemu rondu w Koziegłowach, na skrzyżowaniu ulicy Gdyńskiej z Piaskową. Otrzyma ono imię generała Jana Podhorskiego ps. Zygzak”. Mówi ponownie radny Robert Maciejewski:

Za podjęciem uchwały było 14 radnych, czterech wstrzymało się od głosu.

Ponadto radni zdecydowali o przemianowaniu części nazwy ulicy Piaskowej w Koziegłowach. Wyjaśnia kierownik Wydziału Dróg Urzędu Gminy Czerwonak, Ryszard Kroker:

I tak ulica Piaskowa w Koziegłowach, na odcinku od Poznańskiej do Gdyńskiej będzie nosić teraz nazwę Żołnierzy Niezłomnych.

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®