Historia swarzędzkiej komunikacji na specjalnej wystawie

Stare kasowniki, dawne rozkłady jazdy i mapy, archiwalne zdjęcia i nie tylko będzie można oglądać już od przyszłego tygodnia w Swarzędzkim Centrum Historii i Sztuki. A to wszystko z okazji jubileuszu 30-lecia swarzędzkiej komunikacji.

Fot. UMiG Swarzędz/archiwum

Jak przypomina kierownik Wydziału Nadzoru Właścicielskiego i Transportu Urzędu Miasta i Gminy Swarzędz, Mariusz Szrajbrowski swarzędzka komunikacja rozpoczynała się od 4 linii obsługiwanych Jelczami:

W tej chwili 40 autobusów każdego roku przewozi nawet 5 milionów pasażerów, pokonując blisko 2,5 miliona kilometrów, nie tylko po ulicach Swarzędza i drogach gminy, ale również na trasach do Poznania czy Pobiedzisk:

Jak na przestrzeni ostatnich 30 lat zmieniała się swarzędzka komunikacja będzie można przekonać się właśnie na specjalnej, okolicznościowej wystawie w Swarzędzkim Centrum Historii i Sztuki przy ul. Bramkowej 6 już od 28 czerwca. Wystawę będzie można oglądać w dni robocze z wyjątkiem poniedziałków od 9:00 do 16:00, a w weekendy między 13 i 17. Wstęp wolny.

Fot. UMiG Swarzędz/archiwum
Szukamy dziennikarza - reportera
Szukamy dziennikarza - reportera