Można sprawdzić, czy nie zalegamy z płatnością w skarbówce

Nie trzeba już osobiście odwiedzać urzędu skarbowego, by sprawdzić stan rozliczenia podatku i dowiedzieć się czy nie zalegamy z płatnością fiskusowi.

Fot. Pixabay

Nowa usługa umożliwia podatnikom dostęp do informacji o dokonanych zwrotach z podatków PIT i VAT bez konieczności osobistego kontaktu z urzędem skarbowym. O szczegółach mówi rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Wielkopolsce, Małgorzata Spychała-Szuszczyńska.

Usługa dostępna jest w serwisie e-Urząd Skarbowy na stronie internetowej podatki.gov.pl. Podatnicy mogą samodzielnie uzyskać informację o dacie dokonania zwrotu, zaliczeniu nadpłaty na inne zobowiązania lub przekazaniu jej do innego odbiorcy, np. w przypadku zajęcia wierzytelności. W usłudze znajduje się również informacja o ewentualnie naliczonej kwocie opłaty pocztowej.

Dodajmy, że Krajowa Administracja Skarbowa w ramach nadpłaty PIT zwróciła już podatnikom w Wielkopolsce ponad 876 milionów złotych.

A zapominalskim przypominamy, że czasu na złożenie rocznego zeznania podatkowego jest coraz mniej. PIT-y należy najpóźniej złożyć w przyszły piątek, 30 kwietnia. Najszybciej i najwygodniej rozliczyć się z fiskusem elektronicznie – w usłudze Twój e-PIT lub za pomocą e-Deklaracji. W przypadku złożenia PIT-u grozi grzywna w wysokości do 720 stawek dziennych a nawet kara pozbawienia wolności.

RADIO WIELKOPOLSKA - NIEZALEŻNA, NIESIECIOWA, PRYWATNA STACJA RADIOWA
Radio Wielkopolska