Nagrodzono inicjatywy sołeckie

Podczas wielkopolskich obchodów Dnia Sołtysa rozstrzygnięto wojewódzki etap konkursu „Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa”, którego celem jest promocja inicjatyw finansowanych lub współfinansowanych z funduszu sołeckiego, służących wzmocnieniu wspólnot lokalnych oraz poprawie jakości życie na wsi.

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

W tym roku do konkursu zgłosiły się 62 sołectwa z całej Wielkopolski. Zwyciężył Klonówiec z gminy Lipno w powiecie leszczyńskim z projektem „Zagospodarowanie terenu kompleksu sportowo – rekreacyjnego”, który otrzymał nagrodę finansową w kwocie 7 tysięcy złotych. Ponadto Sołectwo Klonówiec weźmie udział w etapie krajowym konkursu:

A jak zaznacza wicemarszałek województwa wielkopolskiego, Krzysztof Grabowski konkurs „Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa” to okazja do zaprezentowania pomysłowości, idei współpracy mieszkańców sołectw do realizacji wspólnych przedsięwzięć, których korzysta cała okoliczna społeczność:

Dodajmy, że drugie miejsce i nagrodę w wysokości 5 tys. zł otrzymało sołectwo Krzyszkowo, w gminie Rokietnica w powiecie poznańską za projekt „Utworzenie miejsca rekreacji wokół stawu”. Z kolei laureatem trzeciego miejsca zostało sołectwo Huta Szklana, z gminy Krzyż Wielkopolski, w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim z projektem „Remont przystanków autobusowych w Hucie Szklanej”, które otrzymało nagrodę w wysokości 3 tysięcy złotych na kolejne działania sołeckie.

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®