Najpóźniej do poniedziałku trzeba złożyć PIT

Zapominalskim przypominamy! Podatnicy, którzy nie rozliczyli się z fiskusem mają na to czas jeszcze do poniedziałku, 2 maja, a to ze względu na to, gdyż ostatni dzień kwietnia przypada w sobotę, a zgodnie z ordynacją podatkową czas na wypełnienie obowiązku wydłuża się do następnego dnia roboczego.

Fot. 123rf

Jak wskazuje rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Wielkopolsce, Małgorzata Spychała-Szuszczyńska PIT najlepiej złożyć w formie elektronicznej przez internet. Nie tylko zaoszczędzimy czas, który przeznaczylibyśmy na wizytę w urzędzie skarbowym czy na poczcie, ale również szybciej możemy otrzymać nadpłatę:

Składając swoje zeznanie podatkowe warto przekazać 1% podatku na którąś z organizacji pożytku publicznego. Nas to nic nie kosztuje, a możemy dać realne wsparcie na społeczną działalność stowarzyszeń. Nawet niewielkie kwoty stanowią ogromny zastrzyk finansowy dla organizacji pożytku publicznego:

W ubiegłym roku półtora miliona Wielkopolan przekazało na organizacje pożytku publicznego w ramach 1% ponad 94,5 milionów złotych:

RADIO WIELKOPOLSKA - NIEZALEŻNA, NIESIECIOWA, PRYWATNA STACJA RADIOWA
Radio Wielkopolska