Nowi policjanci złożyli ślubowanie

Szeregi wielkopolskiej Policji zasiliło właśnie 55 kolejnych nowych funkcjonariuszy, którzy w obecności najbliższych wypowiedzieli przed Komendantem słowa policyjnej roty. Jednak rekruci zanim trafią do służby odbędą kilkumiesięczne przeszkolenie, dzięki któremu zdobędą potrzebną wiedzę i umiejętności.
Fot. Małgorzata Meloch / Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu

A jakie warunki należy spełnić, by zostać policjantem? Wyjaśnia podinspektor Iwona Liszczyńska z wielkopolskiej policji:

Przyszli funkcjonariusze zobowiązani będą do zachowania w tajemnicy informacji niejawnych.

Dla chętnych kandydatów Komenda Wojewódzki Policji uruchomiła specjalną infolinię pod numerem 609 602 257, gdzie od poniedziałku do piątku w godz. od 8 do 20 można uzyskać szczegółowe informacje na temat rekrutacji do służby.

W ostatnim czasie policja miała problem z obsadzeniem etatów ze względu na brak chętnych. A jak obecnie wygląda sytuacja?

Obecnie w wielkopolskiej policji służbę pełni prawie 8 tysięcy funkcjonariuszy, z czego wolnych pozostaje blisko pół tysiąca wakatów. Nowi mundurowi po ukończeniu podstawowego kursu będą otrzymywać wynagrodzenie w wysokości nieco ponad 4,5 tys. złotych na rękę.

A okazji przypadającego 24 lipca Święta Policji wszystkim mundurowym życzymy bezpiecznej i pełnej wyzwań służby.

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®