Pół miliona złotych trafi do 71 sołectw w Wielkopolsce

Wszystko w ramach 11. edycji konkursu „Odnowa wsi szansą dla aktywnych sołectw”.
gm.Września, sołectwo Goniczki -Zdrowiej w plenerze niż przy komputerze. Fot. UMWW

Mówi wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski:

Konkurs skierowany był do sołectw i miast do 5 tys. mieszkańców. Zainteresowani mogli uzyskać wsparcie na realizację projektów wspierających ich aktywność oraz możliwości organizacji rozmaitych przedsięwzięć poprzez zakup wyposażenia obiektów użyteczności publicznej, zakup towarów służących kultywowaniu tradycji społeczności lokalnej i tradycyjnych zawodów oraz materiałów promujących sołectwo.

I tak sołectwo Huta w gminie Czarnków otrzyma 8 tysięcy złotych na utrzymanie i doposażenie sali wiejskiej. Podobną kwotę przyznano dla sołectwa Rataje w gminie Łobżenica w powiecie pilskim na stroje krajeńskie. Stroje ludowe będzie mogło też przygotować sołectwo Szydłowo niedaleko Piły.

Z kolei do sołectwa Buszewo i Dęborzyce w gminie Pniewy w powiecie szamotulskim trafi 3 200 zł na realizację zadania „Dęborzyce harmonię budujące – projekt społeczność łączący”.

Urząd Marszałkowski przyznał też dotację dla sołectwa Nowa Święta w gminie Złotów, sołectwa Bądecz w powiecie polskim oraz dla sołectwa Gulcz w gminie Wieleń w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim na doposażenie świetlicy wiejskiej.

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®