Ponad 2 miliardy 777 milionów złotych na inwestycje w Wielkopolsce

Ogłoszono wyniki drugiego naboru w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. W sumie samorządy w Wielkopolsce otrzymają dofinansowanie na łączną kwotę 2 777 431 627 zł – to o blisko 800 milinów więcej niż w poprzedniej edycji.

Fot. Janusz Ludwiczak

Jak podkreśla wojewoda wielkopolski, Michał Zieliński każdy z samorządów, który starał się o środki otrzyma dofinansowanie:

Największa gmina powiatu poznańskiego, czyli Swarzędz otrzyma 30 milionów złotych na rozbudowę ulicy Grudzińskiego w Swarzędzu i Jasinie oraz ulicy Pszennej w Łowęcinie, a także na budowę Integracyjnego Ośrodka Rehabilitacji i Terapii dla dzieci niepełnosprawnych w Swarzędzu:

Z kolei gmina Murowana Goślina w ramach 2. edycji Polskiego Ładu dostanie blisko 11 milionów złotych dofinansowania na realizację dwóch ważnych inwestycji sportowo-oświatowych. Mówi goślińska radna, Justyna Radomska:

W sumie w ramach II naboru w ramach Programu Inwestycji Strategicznych wsparcie finansowe uzyskały w Wielkopolsce 504 projekty związane z drogami, infrastrukturą publiczną i wodno-kanalizacyjną oraz działaniami proekologicznymi, co jest drugą najwyższą liczbą w kraju, zaraz po województwie mazowieckim.

Jakie dotacje otrzymają poszczególne samorządy?

RADIO WIELKOPOLSKA - NIEZALEŻNA, NIESIECIOWA, PRYWATNA STACJA RADIOWA
Radio Wielkopolska