Ponad pół mln z na „naszą wieś”

Ponad 40 lokalnych organizacji pozarządowych, działających w wielu małych miejscowościach i sołectwach w Wielkopolsce otrzyma wsparcie na realizacje projektów związanych z kultywowaniem folkloru i tradycji społeczności lokalnych. Wszystko w ramach 11. edycji konkursu „Nasza wieś, naszą wspólną sprawą” organizowanego w ramach samorządowego programu „Wielkopolska Odnowa Wsi”.
Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

O szczegółach mówi wicemarszałek województwa wielkopolskiego, Krzysztof Grabowski:

I tak Stowarzyszenie „Strefa Kultury” otrzymało ponad 9 tys. zł na realizację zadania: „Zakrzewskie Chochoły”. Blisko 8,5 tys. zł trafi do Stowarzyszenia Mieszkańców Wsi „Szczepany” w powiecie szamotulskim na realizację projektu „Szczepankowo – odkryj je na nowo”.

Ponadto Stowarzyszenie „Nasza Wieś Naszym Domem” w gminie Drawsko w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim otrzyma 11,5 tys. zł na odrestaurowanie miejsca na ognisko na boisku wiejskim w Kamienniku oraz organizację wypoczynku i rekreacji mieszkańców wsi i gości pod przenośną pergolą drewnianą.

W sumie w ramach 11. edycji konkursu „Nasza wieś, naszą wspólną sprawą” samorząd województwa wielkopolskiego przeznaczył pół miliona złotych.

Poziom pomocy finansowej w ramach konkursu wynosi maksymalnie 80% projektu, jednak nie więcej niż 12 tys. zł.

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®