Rolnicy wyrzucili obornik przed urzędem wojewódzkim. W środę kolejne protesty na drogach

Rolnicy wciąż protestują. Przed Wielkopolskim Urzędem Wojewódzkim na jezdnię wysypany został obornik. Sprawca został jednak ukarany. Tymczasem na środę zaplanowano kolejne protesty rolników na wielkopolskich drogach.

fot. fb/Rola Wielkopolski

Grupa rolników wysypała obornik na al. Niepodległości, przed budynkiem Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Jak twierdzą protestujący: „to podziękowanie dla wojewody za opieszałość”. Sprawcy zostali ukarani. O szczegółach mówi nadkomisarz Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji:

Tymczasem jutro (w środę, 20 marca) zaplanowane są kolejne protesty rolników. Największych utrudnień należy spodziewać się na drogach ekspresowych S5, S10 i S11 oraz na drodze krajowej nr 11.

S5-tka będzie nieprzejezdna od węzła Kościan – Północ aż do węzła Poznań – Ławica. Ponadto zjazd z autostrady A2 na węzłach Poznań – Zachód oraz Buk w obu kierunkach będzie niemożliwy.

Ponadto utrudnień należy spodziewać się na drodze ekspresowej S11 w Dąbrówce oraz na „krajowej 11” w okolicy Środy Wielkopolskiej, a także na ulicy Obornickiej w Suchym Lesie, Głogowskiej w Poznaniu w rejonie  Fabianowa i Kotowa, na drodze wojewódzkiej nr 307 w Niepruszewie, na wysokości ronda przy węźle A2 „Buk”, w Napachaniu przy węźle S11 oraz w samym Buku.

Rolnicy będą protestować na „krajowej” 11 w okolicy Piły, Chodzieży, Budzynia i Rogoźna oraz na drodze krajowej nr 10 między Piłem i Wyrzyskiem, a także na drogach w Trzciance i Szamotułach.

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®