Ruszyły szczepienia na Covid-19

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o 309 nowych przypadkach zakażeń w Wielkopolsce, ostatniej doby zmarło 7 osób. W niedzielę pierwsze osoby zostały zaszczepione przeciwko Covid-19.

Fot. Wielkopolski Urząd Wojewódzki

Maleje liczba zakażeń wirusem Sars-Cov-2 w Wielkopolsce. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś tylko o 309 nowych przypadkach zakażeń. Powodem tak niskiej liczby zakażeń może być mniejsza liczba wykonywanych testów w okresie świątecznym.

Ostatniej doby zmarło w Wielkopolsce 7 osób. Obecnie w wielkopolskich szpitalach przebywa 1420 pacjentów z objawami Covid-19, z czego 131 osób oddycha dzięki respiratorom.

Szansą na pokonanie pandemii ma być szczepionka przeciwko Covid-19. Prof. Magdalena Figlerowicz z Kliniki Chorób Zakaźnych i Neurologii Dziecięcej szpitala klinicznego im. Karola Jonschera w Poznaniu jest pierwszą Wielkopolanką, która została przyjęła dawkę szczepionki. W sumie zaszczepionych zostało 75 osób.

W Wielkopolsce akcję szczepień wśród swojego personelu medycznego przeprowadzi na razie sześć szpitali: w Lesznie, Koninie, Pile, Kaliszu oraz dwa szpitale w Poznaniu. Otrzymały one z Agencji Rezerw Materiałowych w sumie 450 dawek szczepionki.

W pierwszej kolejności szczepieni będą osoby z grupy 0, czyli lekarze, pielęgniarki i inni pracownicy personelu medycznego. W dalszej kolejności dawkę leku mają przyjąć  osoby po 60. roku życia, służby mundurowe, nauczyciele i pensjonariusze Domów Pomocy Społecznej i zakładów opiekuńczo-leczniczych. Pozostałe osoby będą szczepione w kolejnym etapie.

Szczepienia będą darmowe i dobrowolne. 15 stycznia mają ruszyć zapisy dla wszystkich chętnych.

RADIO WIELKOPOLSKA - NIEZALEŻNA, NIESIECIOWA, PRYWATNA STACJA RADIOWA
Radio Wielkopolska