Tysiące młodych ludzi zjedzie nad Lednicę

Pod hasłem „Idź za barankiem” w najbliższą sobotę, 3 czerwca na Polach Lednickich już po raz 27. odbędzie się Ogólnopolskie Spotkanie Młodych.
Fot. Lednica 2000/materiały prasowe

Przede wszystkim chcemy razem odkrywać wspólną drogę, którą musimy przebyć, żeby
Eucharystię odkrywać. Program spotkania oparty będzie na trzech gestach. Pierwszy z nich –
zwołanie, bo przecież wspólnota najpierw musi się zebrać i zawiązać. Następnie posilenie, gdzie najważniejszym punktem będzie oczywiście msza święta – mówi Franciszek Cofta, rzecznik prasowy Ogólnopolskiego Spotkania Młodych na Lednicy.

W odkrywaniu Eucharystii pomogą liczni goście, m.in. astrofizyk profesor Sebastian Kubis, franciszkanin ojciec Leonard Bielecki czy kapucyn brat Tomasz Łakomczyk.

Oprócz pola spowiedzi, w tym roku na Polach Lednickich pojawi się pole słuchania, pole dialogu. Po czasie pandemii, po ostatnich wydarzeniach na świecie, młodzież potrzebuje rozmowy. Będzie to miejsce, w którym uczestnicy spotkania będą mogli porozmawiać o wszystkim z kapłanem, siostrą zakonną, osobą świecką, a także z psychologiem. W tym roku na Lednicy pojawi się też pole talentów, czyli kilka punktów, w których młodzież jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem spotkania będzie mogła rozwijać swoje talenty i skorzystać ze zorganizowanych warsztatów – zaznacza Franciszek Cofta.

Na zakończenie uczestnicy tradycyjnie przejdą przez Bramę Trzeciego Tysiąclecia, zwaną „Rybą”.

Spotkania młodych na Lednicy organizowane są od 1997 roku. Jest to największe młodzieżowe wydarzenie religijne w Europie, w którym uczestniczy kilkadziesiąt tysięcy osób.

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®