Ponad 100 mln zł na drogi w Wielkopolsce

Ponad 100 milionów złotych na budowę lub modernizację dróg lokalnych trafi do 45 gmin i 8 powiatów w Wielkopolsce.
Fot. GDDKiA Oddział w Poznaniu

Jak przyznaje wicemarszałek województwa wielkopolskiego pomoc finansowa dla samorządów w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich to ważne wsparcie na poprawę bezpieczeństwa oraz stanu wielu mniejszych dróg, z których codziennie korzysta wielu Wielkopolan.

Z budżetu Unii Europejskiej na ten cel do 53 samorządów lokalnych w Wielkopolsce trafi ponad 100 mln zł. Potrzeby samorządów mimo wielu inwestycji w tym obszarze realizowanym przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego  nadal są duże dlatego cieszy fakt, że tak duże środki finansowe trafią na realizację zgłoszonych zadań – przyznaje Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego

I tak nieco ponad 3 mln zł otrzyma gmina Czerwonak na realizację trzeciego etapu budowy ul. Północnej w Promnicach. Blisko 5 milionów złotych trafi do gminy Trzcianka na przebudowę kilku dróg gminnych na obszarach wiejskich.

Dzięki przyznanej dotacji przebudowana zostanie również ulica Gąszczak w Zakrzewie. Sam powiat złotowski otrzymał z kolei półtora miliona złotych na przebudowę drogi powiatowej pomiędzy miejscowościami Tarnówka i Węgierce. Ponadto powiat chodzieski będzie mógł zmodernizować drogę z Sypniewa do Rutków, dzięki przyznanej dotacji w kwocie nieco ponad 3 mln zł.

Na liście zadań, które otrzymały dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich znalazła się również przebudowa ulic: Bukowej, Klonowej i Słonecznej w miejscowości Skórka niedaleko Krajenki, a także przebudowa ul. Złotej Rybki i Małego Księcia w Przyborowie w gminie Szamotuły. Przebudowane zostaną również dwie drogi powiatowej – w Bąblinie i Marszewcu na terenie gminy Oborniki.

Wszystkie inwestycje będą musiały być zrealizowane najpóźniej do końca czerwca 2025 roku. A do tej pory w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich samorząd Województwa Wielkopolskiego dofinansował blisko 200 inwestycji drogowy o łącznej wartości ponad 133 milionów złotych.

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®