Wielkopolanie przekazali już 768 mln zł na organizacje pożytku publicznego

Aż 768 milionów złotych – taką kwotę przekazali łącznie Wielkopolanie w ramach 1% swojego PIT od początku istnienia możliwości przekazania środków na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego (OPP).

Możliwość przekazywania 1% podatku na rzecz OPP istnieje od 2004 roku (pierwszy raz można było z niej skorzystać w rozliczeniu PIT za 2003 rok) i cieszy się nieustannie rosnącą popularnością:

Jak przekonuje rzeczniczka Izba Administracji Skarbowej w Wielkopolsce, Małgorzata Spychała-Szuszczyńska wysyłając PIT warto przekazać 1% podatku na którąś z organizacji pożytku publicznego. Nas to nic nie kosztuje, a możemy dać realne wsparcie na społeczną działalność stowarzyszeń. Nawet niewielkie kwoty stanowią ogromny zastrzyk finansowy dla organizacji pożytku publicznego:

Dodajmy, że w ubiegłym roku półtora miliona Wielkopolan przekazało na organizacje pożytku publicznego w ramach 1% ponad 94,5 milionów złotych. Dla porównania w 2020 roku było to 86 mln zł.

A na złożenie zeznania podatkowego za ubiegły rok mamy czas do końca kwietnia. Podatnicy, którzy złożą PIT elektronicznie otrzymają zwrot podatku w skróconym czasie do 45 dni.

RADIO WIELKOPOLSKA - NIEZALEŻNA, NIESIECIOWA, PRYWATNA STACJA RADIOWA
Radio Wielkopolska