Czy w Swarzędzu jest bezpiecznie?

Podczas ostatniej sesji rady miejskiej komendanci Straży Pożarnej, Komisariatu Policji i Straży Miejskiej przedstawili raport o stanie porządku i bezpieczeństwa publicznego w największej gminie powiatu poznańskiego, liczącej już ponad 52 tysiące mieszkańców.

Fot. Urząd Miasta i Gminy Swarzędz

Mówi komendant Komisariatu Policji w Swarzędzu, nadkomisarz Eugeniusz Sierański:

Na swarzędzkich drogach zginęła jedna osoba. Wskaźnik wykrywalności przestępstw kryminalnych swarzędzkiej policji wyniósł 37%.

Jak wylicza z kolei komendant gminny Ochrony Przeciwpożarowej, Sławomir Kaźmierczak w ubiegłym roku na terenie miasta i gminy Swarzędz strażacy interweniowali aż 663 razy:

W związku z dużą liczbą wypadków straż pożarna będzie apelować do właścicieli sklepów przy ul. Cieszkowskiego i udostępnienie na stałe miejsca na lądowisko dla helikopterów Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Ubiegły rok podsumowała również swarzędzka straż miejska, której hasło brzmi: Prawo i porządek to nasze hobby. Mówi komendant Straży Miejskiej w Swarzędzu, Piotr Kubczak:

W wyniku działań kontrolnych swarzędzcy strażnicy stwierdzili 10 przypadków pozbywania się nieczystości płynnych w sposób niezgodny z przepisami. Blisko pół tysiąca interwencji dotyczyło zwierząt – od dzików, poprzez lisy, po drapieżne ptaki i węże.

Straż Miejska ustaliła i ukarała 33 sprawców dzikich wysypisk. Z terenu gminy Swarzędz usunięto 57 wraków, z czego połowa z nich została usunięta samodzielnie przez właścicieli porzuconych pojazdów.

Skomentuj wiadomość

Szukamy dziennikarza - reportera
Szukamy dziennikarza - reportera