Wybiorą największą pyrą i najsmaczniejsze danie z ziemniaka

W najbliższą sobotę w Hali Widowiskowo-Sportowej w Liskowie odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu „Na największą wielkopolską pyrę oraz potrawę z pyry”. Samorząd Województwa Wielkopolskiego organizuje konkurs, w którym zaprezentowane zostaną największe wielkopolskie ziemniaki oraz potrawy z pyry w dowolnej formie kulinarnej.
Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

Jak wiadomo Wielkopolska pyrą stoi, dlatego Samorząd Województwa Wielkopolskiego już po raz trzeci ogłosił konkurs na największą wielkopolską pyrę oraz potrawę z ziemniaków:

Jak wyjaśnia wicemarszałek województwa wielkopolskiego, Krzysztof Grabowski w ramach konkursu na największą pyrę można zgłosić ziemniaka wyhodowanego na terenie województwa wielkopolskiego, który będzie pochodzić z tegorocznych zbiorów. Głównym kryterium będzie oczywiście waga:

Ponadto rozstrzygnięty zostanie konkurs na najlepszą potrawę, w której głównym składnikiem musi być oczywiście pyra:

Ponadto zaplanowano degustacje potraw przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich oraz występy artystyczne, m.in. w wykonaniu Estrady Regionalnej „Równica” z Ustronia koło Wisły. Początek wydarzenia w sobotnie południe w hali widowiskowo-sportowej w Liskowie.

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®