„Zielona historia” i Festiwal Sztuki Ludowej na Lednicy

Odwieczne relacje człowieka z przyrodą przybliży Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy. W ramach wydarzenia „Zielona historia” odbędą się warsztaty przyrodnicze, pokazy i eko-targowisko.

Fot. Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy

Zielona Historia to cykl imprez, które przybliżą odwieczne relacje człowieka z przyrodą. Nieważne czy mowa o wczesnym średniowieczu na Ostrowie Lednickim, wielkopolskiej wsi w XIX wieku czy współczesnych miastach – ludzie zawsze wchodzą w relacje z bliższą lub dalszą przyrodą.

Jak zapowiada Joanna Wieczorek z Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy w ramach XV Festiwalu Sztuki Ludowej zaprezentują się zespoły z Algierii, Czech, Rumunii, Słowenii, Ukrainy oraz Indii:

„Zielona historia” już 20 sierpnia w Małym Skansenie nad Ostrowem Lednickim, a zapisy na warsztaty odbywają się drogą e-mailową pod adresem: edukacja@lednica.pl

Dodajmy, że folklor niemalże z całego świata – od Polski po Turcję, Serbię, Kolumbię i Ekwador zagości w najbliższych dniach w Wielkopolsce, a to z okazji 20. jubileuszowego Światowego Przegląd Folkloru „Integracje”. Więcej o tym w materiale: Folklor niemalże z całego świata zagości w Wielkopolsce.

RADIO WIELKOPOLSKA - NIEZALEŻNA, NIESIECIOWA, PRYWATNA STACJA RADIOWA
Radio Wielkopolska