Folklor niemalże z całego świata zagości w Wielkopolsce

Ponad 300 tancerzy i muzyków z sześciu krajów – od Polski po Turcję, Serbię, Ekwador i Kolumbię zaprezentuje się podczas 20. jubileuszowego Światowego Przegląd Folkloru „Integracje”, który odbędzie się m.in. w Nowym Tomyślu, Wronkach, Poznaniu, Chludowie i Swarzędzu.

Fot. Janusz Ludwiczak

Więcej o idei Światowego Przegląd Folkloru „Integracje”, który od 20 lat odbywa się w Wielkopolsce mówi rzeczniczka festiwalu, Zuzanna Kowalewska:

Podczas występów zaprezentuje się ponad 300 tancerzy i muzyków, którzy przybędą do Wielkopolski w sumie z 6 krajów:

20. Światowy Przegląd Folkloru „Integracje” rozpocznie się w sobotę w Nowym Tomyślu, gdzie przy ośrodku kultury o godz. 18:00 zaplanowano najpierw warsztaty ludowe dla dzieci, a kwadrans później koncert. W niedzielę o godz. 18:00 drugi koncert i występ wszystkich zespołów na Placu Targowym we Wronkach. W świąteczny poniedziałek o godz. 18:00 tradycyjna „Biesiada Ludowa” w poznańskim Parku Wilsona. Z kolei w piątek, 19 sierpnia od godz. 16:00 warsztaty haftu koralikowego, warsztaty ludowe i występ zespołów w Chludowie koło Suchego Lasu.

„Integracje” zakończy uroczysty koncert finałowy zatytułowany „Muzyka w folklorze świata – Historia jak z obrazka”, który odbędzie się w przyszłą niedzielę, 21 sierpnia o godz. 21:00 na polanie przy ul. Strzeleckiej w Swarzędzu.

Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.

A to nie jedyna kultura na wysokim poziomie. Nad Lednicą odbędą się pokazy i warsztaty w ramach XV Festiwalu Sztuki Ludowej, podczas którego zaprezentują się zespoły folklorystyczne z Algierii, Czech, Rumunii, Słowenii, Ukrainy oraz Indii. Więcej o tym w materiale: „Zielona historia” i Festiwal Sztuki Ludowej na Lednicy.

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®