Zmiana czasu – zmiany w komunikacji nocnej i rozkładzie pociągów

W weekend zmieniamy czas z zimowego na letni. Z drobnymi utrudnieniami muszą liczyć się pasażerowie komunikacji nocnej oraz osoby planujące podróż pociągiem.

Fot. PKP/materiały prasowe

W niedzielę zegarki przesuniemy o godzinę do przodu – z 2:00 na 3:00. Noc będzie krótsza o godzinę. Zmiana czasu wpłynie też na nocną komunikację w aglomeracji poznańskiej.

I tak kurs linii nocnej nr 252 z pętli w Przebędowie niedaleko Murowanej Gośliny 22 minuty po północy odbędzie się planowo, podobnie jak ten o godz. 1:45 w kierunku przeciwnym z dworca przy rondzie Śródka w Poznaniu. Autobus 252 do Przebędowa dojedzie normalnie, ale dojedzie tam już o godz. 3:37 zgodnie z nowym czasem.

Nie będą wykonywane kursy do i z Kicina na linii nocnej nr 227. Kurs z pętli Janikowo zostanie zrealizowany o godz. 3:03 czasu letniego.

Z kolei kurs na linii nr 219 z przystanku Poznań Główny do pętli Starzyny/Rynkowa zamiast o godz. 2:28 zostanie wykonany o godz. 3:28 czasu letniego – autobus zakończy kurs w Starzynach o godz. 4:10.

Natomiast odjazdy pociągów dalekobieżnych zaplanowane po godz. 2:00 realizowane będą już zgodnie z czasem letnim. Oznacza to, że składy PKP Intercity dojadą do stacji docelowych około godziny później. I tak na przykład pociąg TLK relacji Świnoujście – Warszawa Gdańska przyjedzie na stację Opalenica o godzinie 1:59 czasu zimowego, a po minucie postoju wyjedzie z niej o 3:00 czasu letniego.

Do czasu zimowego powrócimy pod koniec października. Wtedy też śpiochy zyskają straconą godzinę, która zostanie im odebrana w ten weekend.

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®