Droga krajowa nr 92 będzie zamknięta!

Spore utrudnienia czekają w weekend kierowców jeżdżących drogą krajową nr 92 w rejonie Swarzędza i Poznania.

Fot. Pixabay

W weekend organizowany będzie triathlon, którego trasa prowadzić będzie z poznańskiej Malty ulicą Warszawską i drogą krajową nr 92 do kolorowego mostu w Jasinie.

W związku z organizacją imprezy sportowej w sobotę w godz. od 10:00 do 14:30 oraz w niedzielę między 7 i 15 całkowicie dla ruchu zamknięta będzie krajowa “92” od ul. Rabowickiej w Jasinie przez Swarzędz do węzła Antoninek oraz ulica Warszawska w Poznaniu do skrzyżowania z ul. Św. Michała. Możliwy będzie tylko przejazd w relacji północ-południe przez śluzy na skrzyżowaniach ulic Poznańskiej i Polnej oraz Poznańskiej i Tabaki w Swarzędzu oraz Poznańskiej z Sołecką i Rabowicką w Jasinie.

Objazd z Kostrzyna do Poznania będzie prowadzony przez Swarzędz i Zalasewo – ulicami: Rabowicką – Średzką – Kórnicką i Transportową, a następnie przez Kobylepole w Poznaniu. Od strony Kostrzyna do centrum Swarzędza objazd możliwy będzie drogą serwisową od zjazdu przy markecie ogrodniczym i stacji paliw do ulicy Wrzesińskiej. Przejazd z Poznania do Swarzędza i Kostrzyna możliwy będzie ulicą Gnieźnieńską, a dalej przez Janikowo, Kobylnicę i Gruszczyn.

Kierowcom zalecamy podróż drogą ekspresową S5 od węzła Kostrzyn i dalej autostradową obwodnicą Poznania.

Z utrudnieniami muszą liczyć się również pasażerowie Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej. Na czas trwania zawodów zawieszone będzie kursowanie autobusów linii nr 401 i 405 ze Śródki do Swarzędza. W zamian uruchomiona zostanie specjalna linia nr 412A, która kursować będzie z os. Cegielskiego w Swarzędzu przez Rondo Raczyńskiego, Średzką, Rynek, Cieszkowskiego, osiedla: Czwartaków i Kościuszkowców, a następnie przez Gruszczyn, Kobylnicę i Janikowo do poznańskiej Śródki.

Więcej informacji o utrudnieniach można uzyskać pod numerem infolinii organizatora 515 137 546.