Samorządy przekażą ponad 13 mln zł dla szpitali na walkę z COVID-19

Ponad 13 milionów złotych przekażą 23 samorządy zrzeszone w Stowarzyszeniu Metropolia Poznań na zakup sprzętu medycznego i środków ochrony osobistej do walki z COVID-19. Szpitale w Puszczykowie, Szamotułach, Śremie i Obornikach otrzymają aparaty rentgenowskie, do badań USG i EKG, a także łóżka szpitalne i materace, wózki do przewożenia chorych, kardiomonitory i defibrylator.

Fot. Metropolia Poznań

Jak zaznacza wiceprezes Metropolii Poznań i zarazem wójt gminy Tarnowo Podgórne, Tadeusz Czajka samorządy przekażą dodatkowo ponad 3 miliony złotych na zakup środków ochrony osobistej i do dezynfekcji, które trafią do dwóch szpitali w stolicy Wielkopolski – im. Strusia i Raszei.

W prace nad porozumieniem oprócz samorządów tworzących Metropolię Poznań, do których należą m.in. Czerwonak, Kostrzyn, Murowana Goślina, Oborniki, Pobiedziska, Poznań, Skoki, Suchy Las, Swarzędz , Szamotuły i Powiat Poznański zaangażowane były również powiaty: obornicki, szamotulski i śremski.

Pieniądze przekazane na zakup sprzętu medycznego i środków ochrony osobistej pochodzą ze środków Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na realizację programów zdrowotnych.

Wsparcie dla szpitali:

  1. Szpital w Puszczykowie im. Prof. S. T. Dąbrowskiego S.A. – 3 mln zł
  2. SPZOZ Szamotuły – 1,8 mln zł
  3. Szpital Powiatowy im. Tadeusza Malińskiego sp. z o.o. w Śremie – 1,8 mln zł
  4. SPZOZ w Obornikach – 1,8 mln zł
  5. Wielkopolskie Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii im. Eugenii i Janusza Zeylandów, szpital w Ludwikowie – 1,3 mln zł
  6. Szpital Miejski im. Strusia w Poznaniu oraz Szpital Miejski im. Franciszka Raszei w Poznaniu – ponad 3 mln zł

Skomentuj wiadomość