Więźniowie szyją maseczki dla chorych i seniorów

Maseczki ochronne dla seniorów z gminy Czerwonak, a także małych pacjentów szpitala im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego szyją skazani z Zakładu Karnego w Koziegłowach.

Fot. Służba Więzienna w Koziegłowach

– W sytuacji, kiedy wszyscy walczymy z rozprzestrzenianiem się wirusa i zaczyna brakować środków ochrony osobistej, szczególnie osobom starszym i chorym postanowiliśmy pomóc. Skazani szyją maseczki, ale także uwrażliwiają się na pomoc potrzebującym wyjaśnia kpt. Joanna Wiśniewska, rzecznik Zakładu Karnego w Koziegłowach.

Skazani i funkcjonariusze Służby Więziennej nawiązali współpracę ze Stowarzyszeniem „Dzieciaki Chojraki”, które działa na rzecz małych pacjentów Kliniki Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej w stolicy Wielkopolski.

– Efektem zaangażowania skazanych z Zakładu Karnego w Koziegłowach i funkcjonariuszy Służby Więziennej jest przygotowanie 10 tysięcy wykrojów, które będą szyte dla podopiecznych. Włączyliśmy się również do akcji szycia maseczek dla seniorów z terenu gminy Czerwonak – objaśnia kpt. Joanna Wiśniewska.

Więźniowie szyją również maseczki dla lekarzy i pielęgniarek. Partia 600 sztuk maseczek zostanie przekazana Wielkopolskiej Izbie Lekarskiej.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®