14-latek kierował rowerem mając 1,6 promila alkoholu

14-letni mieszkaniec powiatu szamotulskiego spożył alkohol, po czym kierował rowerem. Na drodze rowerowej w Śmiłowie nastolatek stracił panowanie nad jednośladem. Po sprawdzeniu stanu jego trzeźwości okazało się, że chłopiec miał 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Fot. Pixabay

Wszystko wyszło na jaw, gdy nastolatek przewrócił się i potrzebna była interwencja pogotowia ratunkowego.

– Nastolatek przyznał, że spożył alkohol, po czym kierował rowerem. Na drodze rowerowej w Śmiłowie stracił panowanie nad jednośladem i przewrócił się. Po sprawdzeniu stanu jego trzeźwości okazało się, iż chłopiec miał około 1,6 promila alkoholu w organizmie. Z miejsca zdarzenia pogotowie zabrało go pod opieką dorosłego członka rodziny do szpitala.
Z uwagi na fakt, iż 14-latek znajdował się pod wpływem alkoholu, o sprawie powiadomiony został Wydział Rodzinny i Nieletnich w Sądzie Rejonowym w Szamotułach. Czynności w niniejszej sprawie są w toku
– wyjaśnia mł. asp. Sandra Chuda, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach.

Do tej pory nie udało się ustalić skąd chłopak miał alkohol. Konsekwencje mogą ponieść również osoby, które sprzedały lub przekazały trunek nieletniemu.

– Spożywanie alkoholu przez nieletnich jest zabronione. Jest to traktowane jako przejaw ich demoralizacji. W takim przypadku, policja każdorazowo przekazuje informacje do Sądu Rodzinnego. Sąd może wówczas zastosować wobec nieletniego środki wychowawcze, które wymienione są w ustawie – zaznacza Sandra Chuda z szamotulskiej policji.

Sprawa trafiła do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Szamotułach. 14-latek może zostać objęty nadzorem kuratora, chłopak może otrzymać również prace społeczne.

MS/JL

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®