Stado wygłodniałych i w ciężkim stanie kotów znaleziono koło Swarzędza

Stado wygłodniałych, zarobaczonych i w ciężkim stanie kotów odkryto na parkingu przy ul. Rabowickiej w Jasinie koło Swarzędza.

Fot. Fundacja Ochrony Zwierząt Animal Security

– Skontaktował się jeden z kierowców tirów, zgłosił nam, że na parkingu jest bardzo duże stado kotów, które są głodne i bardzo chude. Koty były bardzo głodne, praktycznie każda kotka była w ciąży, ważyła ok. 2 kg. Te koty były w ciężkim stanie – miały świerzb, robaki, tasiemce. Koty musiały dostać cała serię preparatów leczniczych – wyjaśnia Katarzyna Andrzejczak z Fundacji Ochrony Zwierząt Animal Security.

Niestety wolontariusze nie mają co liczyć na pomoc ze strony gminy Swarzędz. Fundacja Animal Security prosi o karmę dla kotów i żwirek, ale przede wszystkim poszukiwany jest nowy dom dla mruczków.

– Otrzymałam informacje z gminy, że na ten rok nie ma już pieniędzy na sterylizację wolnożyjących kotów. Uruchomiliśmy zbiórkę na pokrycie leczenia i sterylizacje kotów, prosimy o pomoc. Poszukujemy przede wszystkim bezpiecznych miejsc, gdzie koty znajdą schronienie – dodaje Katarzyna Andrzeczak.

Zbiórka dla kociaków prowadzona jest na portalu ratujemyzwierzaki.pl, a w sprawie adopcji kotów można kontaktować się z Fundacją Ochrony Zwierząt pod adresem e-mail: kasia@animal-security.pl.

Skomentuj wiadomość

Szukamy dziennikarza - reportera
Szukamy dziennikarza - reportera