15 stycznia ruszą zapisy na kolejne szczepienia przeciwko Covid-19

Ponad  7 tysięcy szczepionek trafi do wielkopolskich szpitali. Skorzystają z nich kolejni medycy, mieszkańcy DPS-ów, pracownicy ośrodków pomocy rodzinie czy studenci kierunków medycznych. Jednak nie wszyscy są chętni. Do tej pory udział w programie w zależności od placówki zadeklarowało niespełna 40-80% wszystkich uprawnionych w regionie.

Fot. Wielkopolski Urząd Wojewódzki

– Wynika to z okresu świątecznego, kiedy sporo pracowników przebywa na urlopach lub nie przebywa w pracy, a docelowo cały personel, szczególnie osoby, które mają kontakt z pacjentami zdecyduje się na zaszczepienie – mówi Marta Żbikowska-Cieśla, rzecznika Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.

Do zerowego etapu chętni mogą zgłaszać się jeszcze do połowy stycznia. Wtedy też ma ruszyć rejestracja do kolejnej tury: dla seniorów 60+, mundurowych i nauczycieli.

– Od 15 stycznia ruszy platforma, na której osoby zainteresowane szczepieniami będą mogły zapisać się. Zostaną uruchomione również inne formy zapisów, za pomocą rozmowy telefonicznej – zaznacza Marta Żbikowska-Cieśla z NFZ.

Docelowo w Wielkopolsce będzie działać ponad pół tysiąca punktów szczepień.

[MW,JL]

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®