231,7 mln zł na 184 km dróg

Ponad 231 milionów złotych otrzymają wielkopolskie gminy i powiaty na realizację Funduszu Dróg Samorządowych. W sumie przebudowanych lub wybudowanych od podstaw zostanie 41 dróg powiatowych i 111 gminnych.


Fot. Janusz Ludwiczak

– Premier Mateusz Morawiecki zatwierdził listę zadań przyjętych do realizacji w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Łącznie w Wielkopolsce to 152 zadania. W sumie wybudowanych, wyremontowanych lub przebudowanych zostanie 184 kilometrów dróg – wylicza wojewoda wielkopolski, Łukasz Mikołajczyk.

W ramach Funduszu Dróg Samorządowych w Wielkopolsce zostanie wybudowanych i przebudowanych 96 km dróg powiatowych, i 88 km gminnych.

– Budowa lokalnych dróg to wsparcie dla samorządów, ale i dla gospodarki, do której dzięki rządowemu programowi trafiają miliony złotych. Fundusz Dróg Samorządowych pozwala wyrównywać dysproporcje pomiędzy infrastrukturą w poszczególnych gminach i powiatach, a także zwiększa szanse na inwestycje i nowe miejsca pracy. Dla Wielkopolski w 2020 roku zostanie skierowanych ponad 231 mln zł. To ogromne środki, dlatego gratuluję wszystkim samorządom, których wnioski znalazły się na liście – dodaje wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

I tak dzięki pozyskanym środkom z budżetu państwa za blisko 8 mln zł rozbudowana zostanie droga powiatowa z Koziegłów do Swarzędza, a także wybudowany zostanie chodnik pomiędzy Górką Klasztorną i Wikotówkiem oraz przebudowana zostanie droga w Falmierowie w powiecie pilskim. Gmina Trzcinka otrzymała ponad 2,5 mln zł dofinansowania na przebudowę drogi ze Smolarni do Stradunia, a w gminie Chodzież i Lubacz przebudowana zostanie droga na odcinku Hamrzysko – Krucz. Ponadto dzięki pozyskanym środkom rząd przeznaczy ponad milion złotych na przebudowę ulicy Wiosny Ludów w Szamotułach.

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®