40 wypadków, 5 zabitych i 47 rannych – niespokojny długi weekend na wielkopolskich drogach

Długi majowy weekend nie minął spokojnie na wielkopolskich drogach. Doszło do 30 więcej wypadków niż podczas ubiegłorocznej majówki. Śmierć poniosło 5 osób.

Fot. Komenda Powiatowa Policji w Złotowie

O szczegółach mówi komisarz Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji:

Tragicznie rozpoczął się majowy weekend na drogach powiatu złotowskiego. W piątek w miejscowości Stara Wiśniewka w gminie Zakrzewo 63-letni kierowca forda z nieustalonych przyczyn, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w przydrożne drzewo ponosząc śmierć na miejscu.

Nadmierna prędkość była też powodem kolejnego tragicznego wypadku, do którego doszło w powiecie grodziskim. O szczegółach mówi sierżant Krystian Kawala z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim:

Z kolei w Konarzewie w powiecie poznańskim 45-letnia kobieta kierująca quadem nagle straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w betonowy słup. Poszkodowana trafiła w stanie ciężkim do szpitala, niestety nie udało się jej uratować.

Policjanci po raz kolejny apelują o ostrożność i dostosowanie odpowiedniej prędkości. Mówi rzecznik wielkopolskiej policji, młodszy inspektor Andrzej Borowiak:

Dlatego kierowcy pamiętajmy noga z gazu i za kółko wsiadamy tylko będąc trzeźwym.

Skomentuj wiadomość

Szukamy dziennikarza - reportera
Szukamy dziennikarza - reportera