Zmodernizowano DK92. Kiedy powstaną ekspresówki S10 i S11? [MAPA]

Kierowcy mogą już korzystać ze zmodernizowanej drogi krajowej nr 92. Obecnie trwa projektowanie dwóch ważnych dróg ekspresowych S10 z Piły do Wyrzyska, a także budowy S11-tki, którą w przyszłości kierowcy pojadą z Piły do Szczecinka, a także przez Ujście i Oborniki do stolicy Wielkopolski.

Fot. Janusz Ludwiczak

Kierowcy mogą już korzystać ze zmodernizowanej drogi krajowej nr 92. W ramach trwającej od sierpnia inwestycji usunięte zostały głębokie koleiny, poprawiła się nośność nawierzchni, którą dostosowano do większego ruchu tirów.

Na blisko 20-kilometrowym odcinku pomiędzy Swarzędzem a Starczanowem koło Nekli wymieniono również oznakowanie pionowe i poziome, a w Kostrzynie na wysokości ulicy Półwiejskiej powstała sygnalizacja świetlna, która poprawiła bezpieczeństwo dla mieszkańców północnych osiedli, chcący dostać się do centrum miasta. 

Jak mówi Alina Cieślak, rzecznik wielkopolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad to nie jedyna inwestycja realizowana w tym roku:

Obecnie trwa projektowanie dwóch ważnych dróg ekspresowych S10 z Piły do Wyrzyska, a także budowy S11-tki, którą w przyszłości kierowcy pojadą z Piły do Szczecinka, a także przez Ujście i Oborniki do stolicy Wielkopolski.

Droga ekspresowa S10 znalazła się w programie budowy dróg krajowych i ma powstać do 2027 roku. Z kolei po uzyskaniu pozwoleń na budowę, decyzji środowiskowych oraz finansowania ekspresowa „11” będzie budowana w latach 2024-2028 w 6 odcinkach. W pierwszej kolejności droga ekspresowa S11 powstanie pomiędzy Obornikami i Poznaniem, gdzie jest w tej chwili największe natężenie ruchu na krajowej 11.

Z kolei w południowej Wielkopolsce w latach 2024-2026 roku rozbudowana zostanie droga krajowa nr 25 z Konina do Kalisza i Ostrowa wraz z budową obwodnicy Kalisza, zaś za osiem lat kierowcy będą mogli pojechać drogą ekspresową S11 z podpoznańskiego Kórnika do Ostrowa i Kępna i dalej na Śląsk.

Map: GDDKiA

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®