Blisko 307 tysięcy Wielkopolan zachorowało w tym roku na grypę

Zwykła grypa również jest groźna. Od początku roku w całej Wielkopolsce zachorowało na nią blisko 307 tysięcy osób, z czego do szpitala trafiło 1596 chorych. W wyniku powikłań pogrypowych zmarło 9 Wielkopolan.

Fot. Pixabay

Sytuacja wygląda jednak lepiej niż w roku ubiegłym, gdzie w całym regionie było o ponad 33 tysiące przypadków zachorowań więcej, a 21 osób zmarło.

Wzrosła liczba zachorowań w powiecie poznańskim. Od 1 stycznia do 30 kwietnia sanepid zarejestrował 91 607 przypadków zachorowań (o ponad 20 tys. więcej niż rok wcześniej). W tym samym okresie, w pierwszych czterech miesiącach 2019 roku w powiecie poznańskim stwierdzono 71 266 zachorowań i 7 zgonów. Grypa to także choroba niebezpieczna.

– Na grypę możemy zachorować w ciągu całego roku. W ubiegłym roku jeszcze w maju rejestrowaliśmy ponad tysiąc przypadków zachorowań na grypę w ciągu tygodnia. Grypy lekceważyć nie można. To jest również choroba, na którą cierpimy i przyczynia się do tego, że możemy z powodu grypy umrzeć – ostrzega Cyryla Staszewska, rzecznik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu.

Nie bagatelizujmy więc objawów przeziębienia. Dobrze się odżywiajmy i ubierajmy zwłaszcza wychodząc na zewnątrz, a w przypadku pojawienia się objawów infekcji koniecznie skontaktujmy się z naszym lekarzem rodzinnym.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®