Piłkarze niższych lig zagrają dopiero w sierpniu

Piłkarze 4 i 5 ligi okręgowej oraz niższych klas A i B nie zagrają aż do połowy sierpnia. Prezesi wojewódzkich związków piłki nożnej podjęli decyzję o zakończeniu rozgrywek.

Fot. Janusz Ludwiczak

– Sezon 2019/2020 od czwartej ligi został zakończony. Dotyczy to zarówno rozgrywek seniorskich, jak i młodzieżowych. Przyjęto w skali całego kraju zasadę, że przeprowadzone zostaną awanse wśród zespołów, które zajęły najwyższe miejsce. W przyszłym sezonie wszystkie niższe ligi mogą trochę większej – wyjaśnia Bartosz Aleksandrowicz, rzecznik prasowy Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Oznacza to, że zawodnicy Concordii Murowana Goślina, Lubuszanina Trzcianka, Unii Swarzędz, Błękitni Wronki, Lechii Kostrzyn, Noteci Czarnków czy Huraganu Pobiedziska
rozegrają mecze ligowe najwcześniej w połowie sierpnia, kiedy to rozpocznie się nowy sezon 2020/2021.

– Kolejny sezon planujemy rozpocząć w połowie sierpnia. W tej chwili rozpoczęte są przygotowania. Do 15 maja kluby muszą złożyć wnioski licencyjne i pomału będzie nam się kształtował skład wszystkich lig na przyszły sezon – zaznacza Bartosz Aleksandrowicz z WZPN-u.

W związku z pandemią koronawirusa nie mogły odbywać się mecze w rundzie wiosennej. Jak poinformował Wielkopolski Związek Piłki Nożnej sposób funkcjonowania w niższych ligach nie dał możliwości wprowadzenia ścisłych rygorów sanitarnych i obciążenia klubów kosztami tych działań.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®