Był pijany i nie miał prawa jazdy – uciekał przed policją

Nie dość, że był pijany to jeszcze nie zatrzymał się do kontroli i uciekał przed policją. Na dodatek kierowca kilkukrotnie miał odebrane prawo jazdy i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Fot. Policja

W miniony czwartek dzielnicowi z Kostrzyna otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy peugeota 206, który poruszał się na południu gminy, w miejscowości Ługowiny.

Kierowca nie zatrzymał się do kontroli, na widok policjantów podjął ucieczkę. Mężczyzna uciekał przed funkcjonariuszami najpierw polnymi i leśnymi drogami, później pędził drogą powiatową w kierunku Środy Wielkopolskiej. Po kilkuminutowym pościgu kierowcę zatrzymano. Przed zatrzymaniem kierowca uderzył w policyjny radiowóz.

Okazało się, że mężczyzna miał 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, a także kilkukrotnie odebrano mu prawo jazdy. Mieszkaniec Ługowin miał również
sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Zanim mundurowi zatrzymali pirata drogowego, ten zdążył jeszcze uderzyć swoim samochodem w policyjny radiowóz i podczas zatrzymania uderzył drzwiami policjantkę.

Mężczyzna trafił do policyjnej izbie zatrzymań. Po wytrzeźwieniu został wypuszczony. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Za popełnione przestępstwa mieszkańcowi Ługowin grozi nawet 5 lat więzienia.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®