Centra handlowe znów otwarte

Od poniedziałku decyzją rządu otwarte są galerie i centra handlowe, jednak w obiektach tych obowiązuje ścisły reżim sanitarny. Do sklepu może wejść ograniczona liczba osób.

Fot. materiały prasowe

– Zdecydowana większość sklepów jest czynna normalnie. Na ten moment zgodnie z najnowszym rozporządzeniem nieczynne pozostają: klub fitness, biuro podróży, sala zabaw dla dzieci oraz strefy wypoczynku. W lokalach gastronomicznych można zakupić wyłącznie jedzenie na wynos lub z dostawą do domu. Rekomendujemy również parkowanie samochodu na co drugim miejscu postojowym – tłumaczy Katarzyna Bonicka, rzecznik swarzędzkiego centrum handlowego ETC.

Nadal wszyscy klienci muszą robić zakupy w jednorazowych rękawiczkach.

– W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie pracowników oraz klientów przestrzegamy wszelkich zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego. Obowiązuje zasada jedna osoba na każde 15 metrów kwadratowych. Powierzchnie w centrum są często dezynfekowane – drzwi, klamki, przyciski. Środki do odkażania rąk są dostępne przy każdym wejściu do centrum i poszczególnych sklepach – dodaje Katarzyna Bonicka.

Nie ma już godzin dla seniorów, podczas których między 10 a 12 zakupy w sklepach mogły zrobić wyłącznie osoby powyżej 65. roku życia.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®