Czarnków: znamy datę otwarcia przedszkoli

Przedszkola i żłobki w Czarnkowie zamknięte – na razie. Urząd Miasta zdecydował, że funkcjonowanie placówek zostanie wznowione 18 maja.

Fot. Pixabay

Ta data wypłynęła z informacji, jakie zwrotnie otrzymaliśmy od rodziców. Większość z nich, którzy deklarowali, o to żeby ich dzieci mogły uczęszczać do przedszkola, to właśnie była ta data 18-go maja.

Mówi Andrzej Tadla, burmistrz Czarnkowa.

Decyzja została podjęta na podstawie konsultacji z rodzicami i dyrektorami placówek oświatowych. Wszystko wskazuje na to, że do 18 maja, przedszkola i żłobki będą już w pełni gotowe na przyjęcie maluchów.

Pewnego rodzaju wyposażenie musimy uzupełnić. Jak się okazuje są problemy. Chodzi o zabezpieczenie personelu itd. Jesteśmy w trakcie dokonywania zakupów, uzupełniamy środki. Dostaliśmy z pomocy rządowej 37 litrów płynu do dezynfekcji. To też rozdysponujemy po placówkach.

Dodatkowo sale zostaną specjalnie przygotowane i zdezyfekowane, a pracownicy otrzymają środki ochrony – to wszystko ma się odbyć do 18 maja. Inaczej jest w pozostałych częściach regionu. Z decyzją o otwarciu placówek wstrzymuje się jak na razie gmina Piła, Trzcianka i Wieleń. Dokładne daty powrotu dzieci do przedszkoli i żłobków poznamy w najbliższym czasie.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®