Coraz mniej czasu na złożenie PIT-u. Nie zapomnij zaktualizować danych do przelewu

Podatnicy, którzy nie rozliczyli się z fiskusem mają na to czas jeszcze dwa tygodnie. Przed wysłaniem zeznania warto jednak sprawdzić, czy nasze dane do przelewu, zgłoszone w urzędzie skarbowym, są aktualne, gdyż zdarza się, że podatnicy mają mylnie wpisany numer swojego konta.

Fot. US

Mówi Małgorzata Spychała-Szuszczyńska, rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Wielkopolsce:

A PIT najlepiej złożyć w formie elektronicznej przez internet. Nie tylko zaoszczędzimy czas, który przeznaczylibyśmy na wizytę w urzędzie skarbowym czy na poczcie, ale również szybciej możemy otrzymać nadpłatę. Wielkopolscy podatnicy otrzymują pieniądze nawet w ciągu 10 dni od złożenia zeznania:

Składając swoje zeznanie podatkowe warto przekazać 1% podatku na którąś z organizacji pożytku publicznego. Nas to nic nie kosztuje, a możemy dać realne wsparcie na społeczną działalność stowarzyszeń. Nawet niewielkie kwoty stanowią ogromny zastrzyk finansowy dla organizacji pożytku publicznego.

Dodajmy, że w tym roku czas na złożenie PIT-u mamy do 2 maja, gdyż ostatni dzień kwietnia przypada w sobotę, a zgodnie z ordynacją podatkową czas na wypełnienie obowiązku wydłuża się do następnego dnia roboczego.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®