Młody Swarzędzanin wśród najzdolniejszych motocyklistów. Wziął udział w kolejnych mistrzostwach

Pochodzący ze Swarzędza, 13-letni Dawid Nowak ponownie znalazł się w gronie najzdolniejszych młodych kierowców motocyklowych. W miniony weekend młody Swarzędzanin wystąpił w prestiżowych mistrzostwach Yamaha bLU cRU, które rozgrywane były na hiszpańskim torze Aragon.

Fot. materiały prasowe

Mówi 12-krotny mistrz Polski i były mistrz Europy, a obecnie trener Dawida, Paweł Szkopek:

Dawid Nowak ma na swoim koncie wiele zwycięstw w krajowych zawodach Pit Bike. Jest zdobywcą Pucharu Polski Pit Bike SM oraz II wicemistrzem Polski Pit Bike w klasie Stock 125 w sezonie 2020. W wieku 11 lat zdobył doświadczenie w hiszpańskiej serii Moto 5 Cuna De Campeones. W ubiegłym roku zadebiutował w prestiżowym cyklu Yamaha R3 bLU cRU CUP, gdzie został najmłodszym punktującym zawodnikiem w historii tych mistrzostw:

Dawid Nowak zakwalifikował się do kolejnych prestiżowych zawodów motocyklowych, które 22 i 23 kwietnia odbędą się w holenderskim Assen, a następnie w czerwcu we włoskim Misano i w lipcu najpierw w Donington w Wielkiej Brytanii i później w czeskim Moście, po czym na początku września zaplanowano wielki finał zawodów na francuskim torze Magny-Cours:

Dawid Nowak na co dzień jest uczniem Szkoły Podstawowej w Zalasewie. Co ciekawe młody motocyklista uprawia również łyżwiarstwo amatorskie, a w czasie wolnym jeździ na rowerze.

Skomentuj wiadomość

Szukamy dziennikarza - reportera
Szukamy dziennikarza - reportera