Czarnkowski szpital przyjmuje pacjentów z koronawirusem. Powstał oddział „covidowy”

Szpital w Czarnkowie przyjmuje pacjentów z koronawirusem. Decyzją wojewody, Powiatowy Szpital przy ul. Kościuszki będzie świadczył opiekę zdrowotną związaną z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Fot. Wikipedia

Szpital w Czarnkowie przyjmuje pacjentów z koronawirusem. Wszystko po to, by odciążyć poznański szpital przy ul. Szwajcarskiej, w którym kończą się wolne łóżka i respiratory. Szpital w Czarnkowie ma być przygotowany docelowo na 32 miejsca.

-My już mamy 12-stu pacjentów z dodatnim wynikiem. Pacjenci byli już u nas w poniedziałek i we wtorek 7 osób z Piły zostało u nas zakwaterowanych. Jedna osoba w międzyczasie zmarła. Przystosowujemy się tak, że wyznaczamy strefy czyste i brudne, łącznie ze śluzami. Na razie szpital jest przygotowywany na decyzje wojewody na 32 miejsca – mówi Bożena Sadowska, dyrektor Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Czarnkowie.

Do walki z koronawirusem potrzebny jest odpowiedni sprzęt, który w najbliższych dniach trafi do szpitala.

-Wojewoda obiecał doposażać szpital zarówno w monitory, defibrylatory, respiratory oraz środki ochrony indywidualnej – dodaje dyrektor placówki.

Oddział „covidowy” został już uruchomiony. Przygotowania jednak trwają. Na kompletną liczbę miejsc szpital będzie realnie przygotowany jeszcze w tym tygodniu.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®