Dworce w Pobiedziskach i Kobylnicy zostaną przebudowane

Zabytkowe dworce w Kobylnicy koło Swarzędza oraz w Pobiedziskach, które znajdują się przy trasie kolejowej ze stolicy Wielkopolski do Gniezna zostaną przebudowane.

Wiz: PKP/WK Architekci

Oba budynki dworcowe wpisane są do rejestru zabytków, co oznacza, że prace prowadzone będą pod nadzorem konserwatora zabytków i muszą pozostać w niezmienionej formie architektonicznej. O szczegółach mówi Michał Stilger, rzecznik spółki PKP:

Remont pobiedziskiego dworca pochodzącego z 1872 r. zakłada budowę nowych stropów, ścian i klatek schodowych. Na parterze znajdzie się poczekalnia, toalety i pomieszczenia usługowe, zaś na piętrze sklepy i lokale komercyjne. Na czas prowadzonych prac budowlanych pasażerowie będą korzystać z tymczasowego dworca kontenerowego.

Podobną rewitalizację przejdzie obecnie nieczynny dworzec w Kobylnicy. Zostanie on udostępniony pasażerom po zakończeniu inwestycji.

Przebudowa dworców w Pobiedziskach i Kobylnicy, którą zrealizuje wyłoniona w przetargu firma Agrobex potrwa do końca przyszłego roku i będzie kosztować w sumie 5 mln 781 tys. zł, z czego część środków pokryje Unia Europejska.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®