Nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Był pod wpływem alkoholu

Mężczyzna odmówił poddania się badania stanu trzeźwości alkomatem, więc została mu pobrana krew. Odpowie za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli, oraz jazdę pod wpływem alkoholu.

Fot. Pixabay

Policjanci z trzcianeckiego komisariatu otrzymali informację, że po miejscowości porusza się osobowy Renault, którego kierowca jest nietrzeźwy. Funkcjonariusze zauważyli auto na jednym ze skrzyżowań. Kierowca na widok policyjnego radiowozu gwałtownie przyśpieszył.

Kierowca uciekając nie zwracał nawet uwagi na to, że popełnia wykroczenie, nie ustępując pierwszeństwa przejazdu innym kierującym, narażając ich na niebezpieczeństwo. Mundurowi dali kierowcy wyraźne sygnały do zatrzymania się, jednak on zignorował ich polecenia, ponownie przyśpieszył i udał się w kierunku Wołowych Lasów relacjonuje Karolina Górzna-Kustra, rzecznik czarnkowskiej policji.

Mężczyzna został zatrzymany. To 25-letni mieszkaniec Trzcianki. Kierowca odmówił poddania się badania stanu trzeźwości alkomatem, więc została mu pobrana krew. 25-latek odpowie za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli, oraz jazdę pod wpływem alkoholu.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®