e-ZUS

Już ponad 600 osób w Wielkopolsce skorzystało z e-wizyty w ZUS, czyli zdalnych konsultacjach z ekspertami instytucji poprzez szybką i bezpieczną formę kontaktu. Za pośrednictwem internetu można załatwić już wiele spraw dotyczących rent, emerytur, ubezpieczeń i innych świadczeń.

Fot. Shutterstock

E-wizyty w ZUS ruszyły 19 października. Tę zdalną poradę odbyło już około 6 tys. osób, z czego tylko w dwóch poznańskich oddziałach skorzystało ponad pół tysiąca osób. Mówi rzecznik prasowy ZUS w Wielkopolsce, Marlena Nowicka:

W celu zarezerwowania wizyty online należy wejść na stronę internetową Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Podczas rezerwacji trzeba podać  swoje imię, nazwisko, numer telefonu, adres e-mail, a także kod pocztowy miejsca zamieszkania, a także należy wybrać również obszar merytoryczny e-wizyty.

Za pośrednictwem internetu można załatwić już wiele spraw dotyczących rent, emerytur, ubezpieczeń i innych świadczeń. Spotkanie w eZuS można w każdej chwili odwołać lub przesunąć na inny termin, jednak urzędnicy proszą o wcześniejszy kontakt.

Kto wie, być może ta forma kontaktu sprawdzi się i za kilka lat nie będziemy musieli już oczekiwać w długich kolejkach w placówce ZUS. Na pewno w obecnej sytuacji epidemicznej e-wizyty są bezpieczniejszą i szybką formą kontaktu z tą instytucją.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®