Urząd gminy w Pobiedziskach nadal zamknięty

Nadal zamknięty jest urząd gminy Pobiedziska i wstrzymana jest bezpośrednia obsługa interesantów. Z kolei od poniedziałku kierowcy mogą więc znów w Pobiedziskach załatwić sprawy związane z rejestracją auta czy uzyskaniem uprawnień do kierowania pojazdami.

Fot. Janusz Ludwiczak

Urząd Miasta i Gminy Pobiedziska zamknięty jest od 9 listopada, po tym, jak zakażenie wirusem Covid-19 potwierdzono u 15% pracowników. Część urzędników została objęta kwarantanną, pozostali zostali skierowani na pracę zdalną. Jak poinformował zastępca burmistrza Pobiedzisk, Artur Ostatkiewicz zamknięcie budynku Urzędu pozwoli na przerwanie łańcucha epidemicznego, a zamknięcie placówki, na które zgodził się sanepid zostało podjęte w trosce o zdrowie pracowników i mieszkańców gminy.

Sprawy związane z rejestracją aktów stanu cywilnego takimi jak urodzenia, małżeństwa i zgony mieszkańcy gminy Pobiedziska mogą teraz załatwiać telefonicznie z Urzędem Stanu Cywilnego pod numerem telefonu 61 89 77 131.

Złożenie wniosku na dowód osobisty lub odebranie dokumentu odbywa się teraz po uprzednim umówieniu się telefonicznie z urzędnikiem na określony dzień i godzinę. Rezerwacja wizyt odbywa się pod numerem telefonu 61 89 77 132 lub 61 89 77 133.

Pozostałe sprawy mieszkańcy załatwią kontaktują się telefonicznie lub mailowo z poszczególnymi wydziałami. Szczegółowy wykaz dostępny jest na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy Pobiedziska.
Bezpośrednia obsługa interesantów w Urzędzie Miasta i Gminy Pobiedziska wstrzymana została przynajmniej do końca tygodnia, jednak sytuacja może ulec zmianie.

Z kolei od 17 listopada czynna jest w budynku pobiedziskiego ratusza Filia Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego. Kierowcy mogą więc znów w Pobiedziskach załatwić sprawy związane z rejestracją auta czy uzyskaniem uprawnień do kierowania pojazdami.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®