Gminy zakupiły komputery dla uczniów do lekcji on-line

W dobie pandemii koronawirusa uczniowie kształcą się zdalnie, jednak nie wszyscy mają odpowiednie warunki do nauki. Kolejne wielkopolskie gminy otrzymały fundusze na zakup komputerów dla uczniów, którzy ich nie posiadali i nie mogli uczestniczyć w zdalnych lekcjach.

Fot. Pixabay

I tak gmina Pobiedziska za 80 tys. zł zakupiła 33 laptopy. Z kolei sąsiednia gmina Kostrzyn otrzymała 79 148,80 zł, czyli 100% wnioskowanej kwoty. W ramach pozyskanych środków zakupiono 25 laptopów oraz 21 routerów z dostępem do internetu.
Wcześniej 58 komputerów dla uczniów zakupił już Swarzędz. Na ten cel gmina pozyskała 100 tys. zł z funduszy Unii Europejskiej. Pozostałą kwotę 56 280 zł gmina Swarzędz dołożyła z własnego budżetu.

Inwestycje te zostały zrealizowane w ramach projektu „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”.

– Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem. Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławach zasiadają przed monitorami komputerów – informuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®