1% może zdziałać wiele

W tym roku mamy czas aż do 1 czerwca na złożenie rocznej deklaracji podatkowej. Wysyłając PIT warto również przekazać 1% na którąś z organizacji pożytku publicznego. Nas to nic nie kosztuje, a możemy dać realne wsparcie na społeczną działalność stowarzyszeń.

Fot. JL

– Wielkopolanie coraz chętniej korzystają z mechanizmu 1%. W ubiegłym roku przekazali różnych organizacjom pożytku publicznego ponad 84,5 mln zł. Tak naprawdę 1% nic nie kosztuje. Wystarczy wskazać konkretną organizację w swoim zeznaniu rocznym, a obsługą zajmie się Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) – wyjaśnia Małgorzata Spychała-Szuszczyńska, rzecznik prasowy wielkopolskiej Izby Administracji Skarbowej

W tym roku ze względu na epidemię koronawirusa podatnicy mają dodatkowy miesiąc na rozliczenie się z fiskusem.

– Jeżeli składamy zeznanie rocznie lub oświadczenie PIT–OP mamy czas do 1 czerwca, a przypadku korekty do 30 czerwca. Seniorzy, którzy korzystają z opcji rozliczenia podatku przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS), wystarczy, że złożą oświadczenie PIT-OP – objaśnia Małgorzata Spychała-Szuszczyńska z wielkopolskiej skarbówki.

W tym roku już po raz 17 decydujemy o przekazaniu 1% organizacjom pożytku publicznego. Na przestrzeni ostatnich 10 lat Wielkopolanie przekazali w sumie pół miliarda złotych w ramach 1%.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®