„Grupa Einsteina” chce „Być jak Ignacy”

20 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Karola Marcinkowskiego w Murowanej Goślinie bierze udział w piątej edycji konkursu „Być jak Ignacy”. Jak mówi opiekunka koła naukowego „Grupa Einsteina” celem programu jest popularyzacja polskiej nauki oraz pielęgnowanie pamięci o wybitnych polskich naukowcach.

Fot. Beata Kopiczko

Przyszli fizycy, astronauci i wynalazcy uczęszczają na zajęcia koła naukowego „Grupa Einsteina”, który już trzeci rok działa w Szkole Podstawowej nr 1 im. Karola Marcinkowskiego w Murowanej Goślinie. 20 uczniów goślińskiej „jedynki” niebawem weźmie udział w piątej edycji konkursu „Być jak Ignacy”, którego celem jest popularyzacja polskiej nauki oraz pielęgnowanie pamięci o wybitnych polskich naukowcach. Rozmowa z Beatą Kopiczko, opiekunką koła naukowego „Grupa Einsteina” i uczniami szkoły Gabrielem Ingielewiczem i Zuzanną Kopiczko:

Dodajmy, że ostatnie zajęcia dla przyszłych naukowców były poświęcone jednemu z najwybitniejszych polskich naukowców Józefowi Rotblatowi – fizykowi, który najpierw współtworzył bombę atomowa, później działał przeciwko jej wykorzystaniu.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®