Ponad 200 ukaranych za brak maseczki

Tylko weekend wielkopolscy policjanci wystawili ponad 200 mandatów za brak maseczki lub przyłbicy. Funkcjonariusze skierowali 38 wniosków o ukaranie osób łamiących obostrzeń wprowadzonych przez rząd w związku z epidemią koronawirusa. Ponadto pouczono 234 osoby za brak zakrycia ust i nosa.

Fot. Janusz Ludwiczak

Od ponad tygodnia obowiązkowe jest zakrywanie ust i nosa również na świeżym powietrzu. Za brak maseczki lub przyłbicy grozi mandat w wysokości pół tysiąca złotych. Z kolei od soboty w stolicy Wielkopolski, a także w powiatach: poznańskim, międzychodzkim oraz w gostyńskim, jarocińskim, słupeckim, ostrowskim, krotoszyńskim, rawickim i wolsztyńskim obowiązuje czerwona strefa.

Ograniczona jest ilość klientów w sklepach. Mniej wiernych może przebywać w kościołach. Wydarzenia sportowe odbywają się bez udziału kibiców, a podczas wydarzeń kulturalnych może być zajęta tylko ¼ miejsc.
Restauracje, bistra i inne punkty gastronomiczne mogą być czynne tylko od 6:00 do 21:00, po tych godzinach dania serwowane są tylko na wynos.
W pojazdach komunikacji zbiorowej zajętych będzie mogła być połowa miejsc siedzących lub 30% wszystkich.
Zawieszona jest też działalność basenów, aquaparków i siłowni, a nauczanie w szkołach średnich i na uczelniach wyższych odbywa się zdanie przez internet.

Obecnie w Wielkopolsce zakażonych koronawirusem jest ponad 7,5 tysiąca osób, z czego 598 przebywa w szpitalach. Kwarantannie poddanych jest ponad 32 tysiące osób.

Od początku pandemii w Wielkopolsce odnotowano ponad 15 tysięcy przypadków zakażeń koronawirusem (15 786), z czego 7 551 to przypadki aktywne. 426 osób zmarło, a 7809 wyzdrowiało.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®