Jak będzie wyglądała Mediateka w Wieleniu?

W budynku będzie mieścić się między innymi kino, Centrum Współpracy Wielopokoleniowej, czy Pracownia Nowoczesnych Technologii.

Fot. Urząd Miejski w Wieleniu

Trwają prace związane z opracowaniem projektu budowlanego Mediateki w Wieleniu. Obiekt będzie pełnił kilka funkcji.

-Mediateka tak naprawdę jest takim miejscem, które ma właściwie skupić wszystkie pokolenia. Nam zależy na tym, żeby w jakiś sposób zachęcić ludzi do tego aby przychodzili do instytucji kultury, żeby się spotykali, rozmawiali ale też żeby korzystali z nowoczesnych narzędzi. I oprócz tego, że planujemy kino, jest tam również kawiarenka – mówi Elżbieta Rybarczyk, burmistrz Wielenia

Dodatkowo na parterze budynku znajdować się będzie też Centrum Współpracy Wielopokoleniowej i Pracownia Nowoczesnych Technologii, a na piętrze nowoczesna biblioteka.

Dzisiaj już mamy trochę inne czasy i młode pokolenie inaczej patrzy na książkę. Chcemy wprowadzić tam takie nowoczesne technologie również, żeby zachęcić do czytania.

Obiekt zostanie wyposażony w nowoczesną technologię. Zainstalowane zostaną między innymi podłoga interaktywna, ściana interaktywna, drukarka 3D i klocki konstrukcyjne. Dodatkowo zostanie utworzone stanowisko komputerowe dla osób niewidomych. Termin zakończenia prac to 31.12.2021r.


Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®