Mieszkańcy Czarnkowa skorzystają z wielu ulg i zniżek

W Czarnkowie mieszkańcy będą mogli skorzystać z wielu ulg i zniżek. Wszystko za sprawą wprowadzonych nowych programów. Już od lipca na terenie gminy będą obowiązywać: Wielkopolska Karta Rodziny, Czarnkowska Karta Seniora, Czarnkowska Karta Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi i Karta Dużej Rodziny.

Fot. Pixabay

Karta Dużej Rodziny będzie cieszyć się większą dostępnością do usług w sferze sportu, rekreacji i kultury. Na razie karty umożliwiają korzystanie z ulg i zniżek zaoferowanych przez Miejskie Centrum Kultury, Muzeum Ziemi Czarnkowskiej i Kino Światowid. Przewidziano też zniżki za wejście na teren kompleksu basenowego, oraz siłowni i sauny w hali sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Czarnkowie.

Karty są wydawane bezpłatnie. Mieszkańcy już mogą składać wnioski o ich wydanie, a przedsiębiorcy, którzy chcieliby przystąpić do programów cały czas mogą składać deklaracje.

Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się przystąpić do programów zostaną wpisani do Katalogu ulg i zwolnień dostępnego na oficjalnej stronie internetowej Czarnkowa. Dodatkowo podmioty udzielające zniżek dużym rodzinom zostaną wymienione w wykazie podmiotów w ministerialnym Portalu Informacyjno – Usługowym Empatia, a także zostaną wypromowani przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu. Jako znak rozpoznawczy udziału w inicjatywach, firmy i instytucje będą mogły posługiwać się oznaczeniem „Tu honorujemy …(odpowiednią kartę)”. Będzie to naklejka do przyklejenia na witrynę firmy lub w innym widocznym miejscu – informuje Urząd Miejski w Czarnkowie.

Więcej informacji uzyskać można w Biurze Obsługi Klienta w Urzędzie Miasta Czarnków.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®