Koronawirus paraliżuje instytucje

Jak już informowaliśmy zakażonych jest dwóch pracowników Urzędu Gminy w Czerwonaku. W poniedziałek i wtorek placówka była zamknięta w związku z przeprowadzeniem kompleksowej dezynfekcji. Zakażonych jest kolejny urzędnik w Kostrzynie, a także pracownicy Starostwa Powiatowego w Poznaniu, jednak placówki te funkcjonują normalnie. Wirus Covid-19 wykryto też w kilku szkołach.

Fot. Pixabay

– Zakażenie stwierdzono u nauczyciela pierwszej klasy w Szkole Podstawowej nr 2 w Murowanej Goślinie. Na kwarantannie są maluchy, pierwszaki odbywają naukę w trybie zdalnym wyjaśnia Cyryla Staszewska, rzeczniczka poznańskiego sanepidu.

W związku ze stwierdzeniem zakażeniem u 3 pracowników administracyjnych zawieszone zostały zajęcia w przedszkolu publicznym w Złotnikach w gminie Suchy Las. Ze względu na bezpośredni kontakt uczniów klas 6, 7 i 8 z osobą, u której potwierdzono zakażenie Covid-19 wprowadzono nauczanie zdalne w niepublicznej dwujęzycznej Szkole Podstawowej w Tulcach w gminie Kleszczewo.

Tymczasem zakończyła się kwarantanna w kostrzyńskiej „jedynce”, po tym jak stwierdzono przypadek zakażenia koronawirusem wśród jednego z uczniów klasy ósmej. Na kwarantannę skierowano uczniów całej klasy oraz 11 nauczycieli. Zawieszone zostały zajęcia lekcyjne stacjonarne dla klas 7 i 8, nauka odbywała się przez internet. Od poniedziałku szkoła wróciła do normalnych lekcji.

Od początku pandemii w Wielkopolsce odnotowano 7812 przypadków zakażeń koronawirusem, z czego 1488 to przypadki aktywne. 283 osoby zmarły, a 6041 wyzdrowiało.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®