Koronawirus w fabryce herbat

Ognisko koronawirusa wykryto w fabryce herbat Twinings przy ul. Rabowickiej w podswarzędzkim Jasinie. Zakażony mężczyzna przechodzi chorobę bezobjawowo. Jak podkreśla rzeczniczka poznańskiego Sanepidu pracownicy mający bezpośredni kontakt z zakażonym zostaną przebadani.

Fot. GoogleMaps

– Zakażony pracownik to mieszkaniec Jarocina. Objętych nadzorem jest 29 osób – są to pracownicy i ich rodziny, u których wykonane zostaną badania – powiedziała Cyryla Staszewska, rzecznik poznańskiego sanepidu.

Kierownictwo firmy zleciło dezynfekcję całego zakładu. Jak poinformowała firma wszystkie osoby pracujące na zmianie, na której pracował zarażony pracownik oraz działy wspierające zostały dobrowolnie przebadane testami serologicznymi przez uprawnione do tego celu służby medyczne. Żaden z testów do chwili obecnej nie wykazał obecności wirusa”.

Dziś w Wielkopolsce stwierdzono aż 75 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, głównie z terenu południowej Wielkopolski, m.in. z powiatu kępińskiego, ostrowskiego, ostrzeszowskiego, rawickiego i tureckiego.

Od początku pandemii w naszym regionie stwierdzono 3025 przypadków zakażenia koronawirusem, 179 osób zmarło, a 2139 wyzdrowiało. W szpitalu zakaźnym przebywa obecnie 140 osób zakażonych, kwarantannie lub izolacji poddanych jest ponad 4,5 tysiąca osób, a objętych nadzorem epidemiologicznym jest aktualnie 277 osób.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®